معرفی سلاح های کمری و جنگی و ساچمه ای

معرفی سلاح های کمری و جنگی و ساچمه ای

صفحه نخست | پست الكترونيك | آرشيو وبلاگ | RSS


گلوله زنی ماوزر و برنو – Mauser and Brnoکارخانه ماوزر در آلمان (امپراطوری پروس) از سال 1870 به مدیریت پیتر پاول ماوزر – Peter Paul Mauser- اقدام به تولید تفنگ های گلوله زنی نظامی کرد و تفنگ معروف این کارخانه بنام K98 (که در سال 1898 عرضه گردید) شهرت بین المللی پیدا کرد و سلاح رسمی ارتش آلمان در دو جنگ اول و دوم جهانی گردید.

تصویر چند مدل ماوزر بکار رفته در دو جنگ جهانیادامه مطلب

+ نوشته شده در پنجشنبه بیست و نهم فروردین 1392 ساعت 4:28 بعد از ظهر توسط -- جنگاور برتر --

سربازی پنهان شده در گوشه ای از میدان نبرد که خود را با محیط اطراف استتار کرده و به یک سلاح دارای دوربین مجهز است تصویر عمده ای است که بعد از شنیدن واژه تک تیرانداز در ذهن بسیاری از ما نقش می بندد. از زمان جنگهای داخلی آمریکا تا به امروز در عراق و افغانستان تک تیر اندازها و سلاح های آنان توانسته اند نقش بسیار مهمی در تغییر مسیر نبردها داشته و به نوعی تاریخ ساز باشند. در کشور ما تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی سلاح های دوربین دار آنچنان که باید و شاید وجود نداشت و تنها تعدادی از سلاح های ژ-۳ به عنوان سلاح سازمانی ارتش به دوربین مجهز شدند.

209925 706 سلاح های تک تیرانداز ایرانی از قناسه تا شاهر


ادامه مطلب

+ نوشته شده در جمعه هفتم شهریور 1393 ساعت 9:39 قبل از ظهر توسط -- جنگاور برتر --

تک تیر انداز دراگانوف

نام ديگر اين اسلحه SVD نيز مي باشد مخفف Snaiperskaya Vintovka Dragunov به معني اسلحه دوربين دار دراگانوف .ادامه مطلب

+ نوشته شده در دوشنبه سیزدهم مهر 1388 ساعت 11:30 قبل از ظهر توسط -- جنگاور برتر --

VSS Vintorez ساكت ترین دوربین دار جهانكاليبر : 9 در 39 م م مهمات زیر سرعت صوت SP-5 & SP-6
عمل : اتوماتیك با قابلیت انتخاب حالت آتش . عمل با فشار گاز
طول : 894 م م
طول لوله : 200 م م
وزن : خالی 2600 گرم ... پر با دوربین PSO-1 ش 3410 گرم
خشاب : 10 یا 20 تیره

VSS كه مخفف Vintovka snaiperskaja spetsialnaya می باشد و به معنی تفنگ دوربین دار مخصوص است برای عملیات های ویژه طراحی شد. این اسلحه كه در TSNIITockMash یا انستیتو مركزی طراحی ماشین آلات دقیق توسط تیمی به رهبری پتر سردیوكوف طراحی شد قرار است جایگزین بعضی از كلاشنیكف ها و آكا-ام هایی شود كه به ساكت كننده مجهز می شدند تا در عملیات های ویژه شركت كنند از جمله عملیات های SpetNaz و كی جی بی و ام وی دی.
برای بدست آوردن قدرت نفوذ به جلیقه های ضد گلوله سازنده سلاح می بایست از گلوله هایی با سرعت زیر صوت و همانند گلوله ی 7 ممیز 62 صدم در 39 م م منتها با كالیبر 9 م م استفاده كند. گلوله های جدید مورد استفاده در این سلاح بلند و سنگین هستند ( حدود 16 گرم ) و در دو مدل معمولی SP-5 و ضد زره SP-6 استفاده می شوند.
جدیدترین مرمی های ساخته شده برای این سلاح دارای یك هسته از جنس فولاد فشرده هستند كه از فاصله های حتی بیش از 300 یا 400 متر می توانند از تمامی انواع جلیقه های ضد گلوله عبور كنند. این سلاح از سال 1980 به خدمت گرفته شده و به طور بسیار گسترده در چچن بر علیه جدایی طلب ها استفاده شد.
معروفیت VSS بیشتر به خاطر قابلیت های پنهان كاری اش در عین قدرت نفوذ عالی با مرمی های سنگین است. اما برد مفیدش به 400 متر محدود شده است.
ادامه مطلب

+ نوشته شده در شنبه چهارم مهر 1388 ساعت 11:43 قبل از ظهر توسط -- جنگاور برتر --

تفنگ فوق مدرن کاليبر 50/0 اینچ برت

M82a1


تفنگ کاليبر 50/0 اینچ فوق مدرن برت ، طراحي آقاي روني برت مي باشد و توانسته نياز ارتش امريکا مبني بر يک تفنگ 50/0 اينچي را برآورده کند. اين سلاح ، در اولين نگاه بيننده را جذب مي کند. اين اسلحه نه تنها در امريکا ، بلکه در سراسر دنيا به عنوان اسلحه کاليبر بزرگ شناخته مي شود. ساير محصولات مشابه با کاليبر 50/0 اينچ از کارخانه هاي ديگر نيز حرفي براي گفتن دارند. ولي در ميان آنها برت خوصوصآ در ارتش و نيروهاي ويژه امريکا از جايگاه خاصي برخوردار است و ملاک ارزشيابي ديگر موارد مشابه مي باشد.

ادامه مطلب

+ نوشته شده در جمعه سوم مهر 1388 ساعت 5:20 بعد از ظهر توسط -- جنگاور برتر --

اسلحه VSSK Vychlop ساخت روسيه

اين اسلحه يكي از جديدترين تجهيزات توليدي شركت طراحي وسايل روسيه يعني KBP است.
نام VSSK مخفف (Vintovka Snayperskaya Spetsialnaya Krupnokalibernaya) به زبان روسي است كه به معني اسلحه دوربين دار مخصوص كاليبر بزرگ است و كلمه Vychlop هم به معني Exhaust يا خروج مي باشد... در حدود سال 2002 و به دستور سازمانامنيت فدرال روسيه ( FSB ) كه همان KGB سابق مي باشد توليد شد و اولين بار در سال 2005 در نمايشگاه سلاح INTERPOLITEX 2005 در مسكو به نمايش در آمد. اين اسلحه فقطتوسط نيروهاي مخصوص FSB استفاده مي شود و بيشترين كاربرد آن هم در عمليات هاي ضدتروريستي و ضد جنايتي مهم استو اطلاعات هم در مورد اين سلاح بسيار كم و ناياب است


اين اسلحه 7 / 12 ميلي متري براي عمليات هايي طراحي شده است كه در آن هانياز به يك شليك با قدرت نفوذ بالا ولي بي صدا احساس مي شود...اهداف اسن اسلحه ميتواند شامل ماشين ... افراد داخل يك ماشين....افرادي كه لباس زرهي سنگين پوشيده اندو يا افرادي كه پشت بدنه خودرو و يا غيره سنگر گرفته اند باشد

مهمات اين سلاحبه گونه اي است كه مرمي را با سرعتي زير سرعت صوت شليك مي كند ( حدود 290 متر برثانيه ) . طول پوكه مهمات جديد اين سلاح هنوز معلوم نيست ولي مهمات قبلي اين سلاحكه معرفي شدند طولي معادل 97 م م دارند كه كمتر از مهمات استاندارد 7/12 م م روسيهاست. دقت اين سلاح حدود 1 MOA در 100 متر تخمين زده شده است ( با مهمات شليك دقيق ) برد موثر آن هم 600 متر است. گلوله هاي نفوذ بالاي اين سلاح توانسته است زره هايكلاس 5 روسي كه بسيار سخت و سنگين مي باشد را از 100 متري سوراخ كند ( معادل زرههاي تايپ III آمريكايي US-NIJ ) و از 200 متري هم ورقه فولادي 16 م م را سوراخ كردهاست .VSSK Vychlop داراي يك ساكت كننده كامل بسيار بزرگ است كه براي امورحمل و نقل و نگهداري و غيره مي توان آن را از سلاح جدا كرد. تيپ و ظاهر اصلي خودسلاح بولپاپ است و در بالاي قبضه روي سلاح ريل هاي دوربين تعبيه شده است و دارايمگسك آهني تاشوي ضروري هم هست كه در صورت ناكارآمدي دوربين مي توان از آن استفادهكرد.... اين اسلحه همچنين به دوپايه هاي تاشوي كامل هم مجهز شده و ظاهرا عمل آننيمه اتوماتيك مي باشد ولي اطلاعات مربوط به مكانيزم شليك آن در دسترس نيست.


ادامه مطلب

+ نوشته شده در جمعه سوم مهر 1388 ساعت 5:5 بعد از ظهر توسط -- جنگاور برتر --


گلوله زنی لی انفلید – Lee Enfieldتفنگ گلوله زنی گلنگدنی و خشاب خور انگلیسی انفیلد در سال 1895 توسط ارتش بریتانیا به عنوان سلاح اصلی نیروهای این کشور برگزیده شد و نزدیک به یک قرن سال توسط ارتش انگلیس در سراسر کره زمین به خدمت گرفته شد. تخمین زده می شود که 17 میلیون قبضه از این تفنگ تولید شده باشد. نسخه تک تیراندازی این تفنگ تا دهه 90 میلادی در خدمت یگان های ویژه تک تیرانداز بریتانیا بود. نسخه های قدیمی انفلید (گاها تا نسخه های 60 ساله آن) و نسخه های نسل جدید آن (که ذیلا به آنها خواهیم پرداخت) سلاح محبوبی نزد شکارچیان نخجیر های بزرگ هستند. دقت، قدرت و جان سختی این سلاح در شرایط دشوار آب و هوایی زبان زد است.

وزن این سلاح حدودا 4 کیلوگرم بوده، طول کل آن 1130 میلیمتر و طول لوله آن 635 میلیمتر است.
برد موثر آن 503 متر و برد نهایی آن 1829 متر است. خشاب آن 10 تیر است که دو رج 5 تیر را در خود جا می دهد.ادامه مطلب

+ نوشته شده در چهارشنبه یکم مهر 1388 ساعت 5:6 بعد از ظهر توسط -- جنگاور برتر --


SVDK اسلحه اي با كاليبري متفاوت!شركت Vzlomshik در پي يك پروژه تحقيقاتي در ادامه توليد sv-98 و 12,7mm ASVK برنامه اي را براي توليد اسلحه اي قدرتمند اغاز نمود
كه در ابتدا كمي بحث برانگيز و غير متعارف مي نمود
هدف ساخت اسلحه اي بود كه در عين راحتي وسبكي با ان بتوان پياده هاي دشمن كه مجهز به جليقه هاي ضد گلوله سنگين

يا تكتيراندازهاي پناه گرفته در سنگر را كه با كاليبر 7.62 نميشد ان ها را ازبين برد مورد اصابت قرار داد و از بين برد


ادامه مطلب

+ نوشته شده در چهارشنبه یکم مهر 1388 ساعت 4:53 بعد از ظهر توسط -- جنگاور برتر --

M-82 A1 كابوسي براي هر سرباز

اسلحه M82A1 یکی از عجیب ترین سلاح هایی است که تا به حال ساخته شده است. این سلاح نیمه اتوماتیک طولی معادل ۵۷ اینچ معادل ۱۴۳ سانتی متر و وزنی در حدود ۱۵ کیلوگرم دارد که بزرگترین و سنگین ترین سلاح دوربین دار در جهان است. طول لوله آن ۲۹ اینچ معادل ۷۲ سانتی متر است و کالایبر آن هم ۵۰ صدم یا همان ۷ / ۱۲ میلیمتر ، معادل نیم اینچ است !!! در هر خشاب این سلاح نیز ۱۰ فشنگ جای می گیرد.

ادامه مطلب

+ نوشته شده در چهارشنبه یکم مهر 1388 ساعت 4:44 بعد از ظهر توسط -- جنگاور برتر --


سلاح تک تیرانداز TGP-1 

این سلاح به صورت دستی مسلح شده مکانیزم گلنگدن آن چرخشی بوده و فشنگ های کالـــیبر 5/56x45.223 تا Lapua .338 در آن قابل استفاده می باشند.TGP-1 یکی از دقیـق ترین سلاح های جهان است(0.5 MOA)*.این تک تیرانداز به صورت مدولی ساخته شده که همین مسئله یکی از نقاط قوت آن می باشد.

* ((MOA اندازه زاویه تشکیل دهنده مثلث بین تیر بالایی و تیر های پایینی است.به زبان ساده تر یک MOA خطای شلیکی برابر با 25 میلی متر در 91 متر می باشد.یک سلاح تک تیر انداز خوب خطای شلیکی برابر با 15 میلی متر در مسافت 300 متری دارد.

این تصویر تغییر اندازه داده شده است. برای مشاهده تصویر کامل روی این جایگاه کلیک کنید. تصویر اصلی دارای اندازه 700x242 می باشد.

+ نوشته شده در چهارشنبه یکم مهر 1388 ساعت 11:48 قبل از ظهر توسط -- جنگاور برتر --